Hydroterapia – inaczej wodolecznictwo jest jedną z metod leczenia bodźcowego polegającą na zewnętrznym stosowaniu wody. Podstawę leczniczego działania wody stanowi określona temperatura lub ciśnienie wody użytej odpowiednio do danej terapii. Woda w czasie zabiegu działa na ciało pacjenta w trojaki sposób: fizykochemiczny, mechaniczny i termiczny. Działanie fizykochemiczne polega na wymianie jonowej pomiędzy skórą a wodą i pozytywnych zmianach, jakie pod ich wpływem zachodzą w skórze, a za jej pośrednictwem w całym naszym organizmie. Woda działa mechanicznie poprzez ciśnienie i wyporność. Termiczne oddziaływanie to temperatura wody w czasie zabiegu.
Zabiegi te powodują rozluźnienie mięśni, przekrwienie tkanek, zwiększenie odpływu chłonki i dopływ krwi żylnej do serca.
Masaż wirowy kończyn
Masaż wirowy kończyn – wykonywany w specjalnych wannach, wyposażonych w urządzenie, które wprawia wodę w ruch wirowy. W kończynach poddawanych takiemu masażowi następuje zmniejszenie napięcia mięśniowego, poprawia się ukrwienie tkanek, zmniejsza się obrzęk i ból. Zabieg polecany jest w miażdżycy naczyń obwodowych, kurczach naczyniowo-mięśniowych, stanach po złamaniach, cukrzycy i zespole "zmęczonych nóg".
Wykonujemy masaże wirowe kończyn dolnych górnych, podudzi lub stóp z dodatkiem ozonu, który wykazuje silne działanie antyseptyczne, posiada właściwości bakterio-, grzybo- i wirusobójcze.
Hydromasaż z kąpielą perełkową
Hydromasaż z kąpielą perełkową – wykonywany w specjalistycznej wannie wyposażonej w 25 dysz, z których pod regulowanym ciśnieniem dostaje się woda, masując całe ciało pacjenta. Dodatkowo na dnie wanny znajduje się 180 dysz masażu perełkowego z pęcherzykami powietrza. Połączenie intensywnego hydromasażu z łagodnym działaniem powietrza rozluźnia napięcie mięśniowe, poprawia pracę układu krążeniowo-oddechowego, działa kojąco na układ nerwowy, usuwa zmęczenie, uspokaja i odpręża.