• Pobyty

  Pobyty w otoczeniu ciszy i zieleni

 • Nałęczów

  Nałęczów - tutaj warto przyjechać

 • Specjalizujemy się w rehabilitacji kardiologicznej

  Specjalizujemy się w rehabilitacji kardiologicznej

 • dieta

  Doskonałe wyżywienie, różnorodna dieta

Balneoterapia należy do najstarszych gałęzi medycyny i jest podstawową metodą leczenia uzdrowiskowego. Wykorzystuje się w niej naturalnie występujące czynniki, takie jak wody mineralne, peloidy i gazy, które stosuje się do kąpieli leczniczych, okładów, inhalacji i kuracji pitnych. Balneoterapia skuteczna jest w okresach rekonwalescencji po zabiegach operacyjnych, urazach, w leczeniu wielu chorób przewlekłych, wspomaga również leczenie chorób kardiologicznych.

Okłady borowinowe

Okłady borowinowe – to zabieg, który polega na okładaniu ciepłą borowiną, czyli rodzajem torfu zawierającego substancje odżywcze, przeciwzapalne i bakteriobójcze. Zabieg stosuje się najczęściej w przypadku schorzeń reumatycznych, bóli kręgosłupa, zwyrodnień stawów, stanów po urazach kości, stawów i tkanek miękkich, rwy kulszowej i niektórych schorzeń układu pokarmowego. Okłady borowinowe oczyszczają organizm, zwiększają metabolizm i rozluźniają mięśnie. 

Kąpiel solankowa

Kąpiel solankowa – wykonywana jest w wannie wypełnionej wodą mineralizowaną leczniczą solą jodowo-bromową. Zawarte w solance jony działają drażniąco na naskórek i gruczoły potowe, zwiększają przekrwienie skóry i wydzielanie potu, przyśpieszają przemianę materii w całym ustroju. Kąpiele solankowe głównie polecamy pacjentom z chorobami ortopedycznymi, reumatologicznymi, neurologicznymi i w zaburzeniach krążenia obwodowego.

Wykonujemy kąpiele solankowe całkowite lub kąpiele solankowe kończyn dolnych.

Kąpiel perełkowo-ozonowa

Kąpiel perełkowo-ozonowa – to zabieg w wannie wyposażonej w specjalną matę emitującą pęcherzyki powietrza z domieszką ozonu. Wykonywany w ten sposób hydromasaż perełkowy wspomagany ozonem usprawnia krążenie krwi, zmniejsza napięcie mięśniowe, powoduje lepsze natlenowanie i odżywienie poszczególnych narządów działa też przeciwbólowo. Kąpiel wpływa relaksująco i uspokajająco na układ nerwowy, jest bardzo pomocna w kuracjach odchudzających.

Kąpiel w "suchym" CO2

Kąpiel w "suchym" CO2 – wykonywana jest w atmosferze dwutlenku węgla w specjalnych urządzeniach. Pod wpływem oddziaływania dwutlenku węgla następuje rozszerzenie peryferyjnych naczyń krwionośnych i poprawa mikrocyrkulacji. Zabieg daje dobre efekty w leczeniu nadciśnienia tętniczego krwi I i II stopnia, zwężeniu naczyń krwionośnych na tle miażdżycowym, owrzodzeniu podudzi, chorób metabolicznych np. cukrzycy.

Istnieje możliwość skorzystania z "suchej" kąpieli kwasowęglowej kończyn dolnych.